Obchod
    Vodní kámen je pevný povlak, který se usazuje na stěnách nádob, v níchž je přechovávána, vedena nebo především zahřívána a poté ochlazována tvrdá voda, jejíž teplota nedosahuje 100°C.
   Základní složkou vodního kamene je obvykle uhličitan vápenatý.

  Tvorba vodního kamene je způsobena změnou rovnováhy mezi ionty kyseliny uhličité a hydroxidu vápenatého při změně teploty a jejich vyloučením z vody.

   Zamezování tvorby vodního kamene a jeho odstraňování lze řešit různými způsoby:

- mechanické metedy:
odírání vzniklého kamene

- chemické metody:
rozpouštění pomocí kyselin, například kyseliny chlorovodíkové, nebo kyseliny citrónové.

- fyzikální metody:
magnetická úprava, galvanická úprava, nebo pomocí elektromagnetického pole.

Magneticky upravená voda:
po chemické a fyzikální stránce dochází k jejímu změkčení, což zabraňuje tvorbě vodního kamene. Dle některých studií má takto upravená voda i další kladné účinky.

Elektromagnetické pole:
stejně jako u magnetické úpravy vody dochází k jejímu změkčování, což zabraňuje tvorbě vodního kamene. Navíc oproti magnetické úpravě vody nedochází k zmagnetování částeček železa obsažených ve vodě, což je podstatné hlavně při použití v bazénech a podobných zařízeních.

Chemická reakce v protékající vodě vystavené elektromagnetickému poli.


Ca(HCO3)2+impulsy=CaCO3+CO2H2O

Takto upravená voda ztrácí schopnost usazování vodního kamene. Dle některých studií má takto upravená voda také i příznivé účinky na živé organismy.

Používáním přístrojů na úpravu vody se prodlužuje životnost topných spirál, zabraňuje usazování vodního kamene v potrubí, pračkách, myčkách a dalších spotřebičích, které jsou ve styku s vodou.

S veškerými zařízeními pro odstraňování vodního kamene se můžete seznámit v našem internetovém obchodě.